,,Restart V - Program Aktywizacji Zawodowej osób w wieku powyżej 50 roku życia’’.

Projekt dla mieszkańców województwa małopolskiego.
Projekt realizowany przez Grupę Doradczą Projekt spółka z o.o. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 -2020 pod nadzorem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.
Z dniem 1 września 2020 roku: Grupa Doradcza Projekt Sp. z o.o. – Lider projektu wraz z Partnerem: Zarządzanie i Projekty Katarzyna Romańska Sp. z o.o., rozpoczęły realizację projektu ,,Restart V – Program Aktywizacji Zawodowej osób w wieku powyżej 50 roku życia”. Projekt jest realizowany w ramach 8 Osi Priorytetowej Rynek pracy, Działanie 8.2 Aktywizacja zawodowa.
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wartość projektu 2 022 237,07 zł, z czego wkład Funduszy Europejskich wynosi 1 718 901,50 zł.
Cel projektu: Umożliwienie 135 osobom w wieku powyżej 50 roku życia pozostającym bez pracy, mieszkającym lub uczącym się na terenie województwa małopolskiego, należącym do grup osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, podjęcia i utrzymania zatrudnienia poprzez zapewnienie im możliwości nabycia udokumentowanych kwalifikacji, kompetencji i doświadczenia zawodowego, a także zniwelowanie deficytów w zakresie kompetencji społecznych i motywacji w efekcie udziału w kompleksowym zindywidualizowanym wsparciu doradczo-kwalifikacyjno-kompetencyjnym, które będzie realizowane na terenie całego województwa małopolskiego.
Główny efekt projektu: Podjęcie zatrudnienia lub samozatrudnienia przez minimum 46% Uczestników projektu.
Projekt będzie realizowany w okresie od 01.09.2020 r. do 31.07.2022 r.
Do udziału w projekcie mogą zostać zakwalifikowane wyłącznie osoby pozostające bez pracy (bierne zawodowo i bezrobotne) wyłącznie w wieku powyżej 50 roku życia, zamieszkujące lub uczące się na terenie województwa małopolskiego.
W Regulaminie projektu szczegółowo opisano zasady rekrutacji do projektu (w tym kryteria pierwszeństwa) oraz zasady udziału w projekcie.
Proponowane formy wsparcia w ramach projektu:
- Indywidualne Poradnictwo Zawodowe wraz z opracowaniem Indywidualnego Planu Działania - wsparcie obligatoryjne.
- Pośrednictwo pracy - wsparcie obligatoryjne.
- Wsparcie Doradcy Zawodowego wraz z monitoringiem realizacji IPD (Indywidulanego Planu Działania) - wsparcie dostępne dla każdej Uczestniczki/Uczestnika projektu.
- Szkolenia zawodowe dla 20 Uczestniczek/Uczestników
- Staże Zawodowe dla 115 Uczestniczek/Uczestników projektu.
Uprzejmie informujemy, iż nasz projekt zapewnia skorzystanie ze wsparcia byłym Uczestniczkom/Uczestnikom projektów z zakresu włączenia społecznego realizowanym w ramach Osi 9 RPO WM (Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego).
Informujemy, iż wszystkie osoby składające dokumenty rekrutacyjne do projektu, w przypadku gdy nie są zarejestrowane jako osoby bezrobotne w powiatowym urzędzie pracy, zobowiązane są do dostarczenia wraz z Kwestionariuszem rekrutacyjnym oryginału zaświadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, potwierdzającego że nie są zgłoszone do ubezpieczenia społecznego i/lub ubezpieczenia zdrowotnego.
UWAGA! Renciści lub emeryci, którzy są zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego z tytułu pobierania renty lub emerytury mogą być Uczestnikami projektu, natomiast zobowiązani są do dostarczenia zaświadczenia z ZUS o nie podleganiu ubezpieczeniom społecznym z innego tytułu.
W przypadku pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 519 746 940.
Zwroty kosztów dojazdu – wykaz dokumentów potrzebnych do rozliczenia zwrotu kosztów dojazdu:
W przypadku dojazdu pociągiem, busem, autobusem PKS lub MPK:
- Wniosek o zwrot kosztów dojazdu
- Bilety lub zaświadczenie przewoźnika o cenie biletu
- Dowód zakupu biletu miesięcznego (jeżeli dotyczy)
W przypadku dojazdu samochodem prywatnym:
- wniosek o zwrot kosztów dojazdu
- bilet lub zaświadczenie przewoźnika o cenie biletu
- kserokopia prawa jazdy
- kserokopia dowodu rejestracyjnego pojazdu
W przypadku samochodu użyczonego dodatkowo: kserokopia umowy użyczenia samochodu, kserokopia dowodu rejestracyjnego użyczonego samochodu.
Szczegółowe informacje znajdują się w pliku o nazwie "Zasady zwrotów kosztów dojazdu". Wniosek o zwrot kosztów dojazdu i inne dokumenty: w plikach do pobrania.
Biuro projektu jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami
Ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami
W celu odpowiedniego przygotowania miejsca i zapewnienia stosownego komfortu w przypadku, gdy w spotkaniu planuje wziąć udział osoba z niepełnosprawnością, bardzo prosimy o wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne.
W przypadku gdy rodzaj niepełnosprawności tego wymaga Realizator projektu zapewni szczególne warunki realizacji danej formy wsparcia oraz wsparcie w zakresie procesu rekrutacji. Potrzebę dostosowania wsparcia adekwatnie do rodzaju niepełnosprawności prosimy zgłaszać mailowo:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerami telefonu 519 746 940/ (12) 412 13 00.
W przypadku problemów z odczytaniem lub zrozumieniem treści zawartych na niniejszej stronie lub Regulaminu i/lub dokumentów rekrutacyjnych do projektu Realizator prosi o zgłoszenie tego typu problemów na numer telefonu: 519 746 940/ (12) 412 13 00 lub e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w celu udzielenia pomocy i/lub dostosowania formy lub treści do potrzeb osoby niepełnosprawnej.
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o kontakt.
Biuro Projektu:
Grupa Doradcza Projekt Sp. z o.o.
Andrzeja Sokołowskiego 6
31-436 Kraków
kom.519 746 940 lub telefon 12 412 13 00 - dostępne w godzinach pracy biura.
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Biuro projektu jest czynne od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach od 8.00 do 15.00.
Realizacja zasady równości szans kobiet i mężczyzn
W biurze projektu uzyskają Państwo pełną informację na temat realizacji zasady równości szans kobiet i mężczyzn w projekcie.
Uprzejmie informujemy, iż z dniem 11 stycznia 2021 r. do odwołania zostaje wstrzymana bezpośrednia obsługa klientów.
Zgłoszenia do projektów oraz załatwienie innych spraw związanych z udziałem w projektach, które wymagają konsultacji z Pracownikami będą możliwe wyłącznie po uprzednim telefonicznym lub e-mailowym ustaleniu terminu Państwa wizyty, pod numerem telefonu 519 746 940/(12) 412 13 00 lub poprzez kontakt na adres e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript./ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wstrzymanie bezpośredniej obsługi klientów jest spowodowane wzrostem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.
Dokumenty rekrutacyjne do pobrania poniżej
Z dniem 11.05.2021 r. uległ zmianie Regulamin Rekrutacji i Uczestnictwa w Projekcie RESTART V oraz Załącznik nr. 1 - Kwestionariusz Rekrutacyjny. Pliki z aktualną wersją dokumentów znajdują się poniżej.